منابع درس سیر اندیشه در معماری

اتو، وین (1384)، معماری و اندیشه ی نقادانه، ترجمه امینه انجم شعاع، نشر فرهنگستان هنر، تهران.

استیرلن، هانری (1377)؛ اصفهان تصویر بهشت؛ ترجمه جمشید ارجمند؛ نشر فرزان روز
لوکوربوزیه (1390)، به سوی یک معماری جدید، ترجمه محمدرضا جودت، نشر آرمانشهر

جنکز، چارلز (1384)، معماری پرش کیهانی، ترجمه وحید قبادیان و داریوش ستارزاده، نشر دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

رئیسی، ایمان (1390)، پشم و لگد از همه نوع، مجموعه آثار، نشر کسری، مشهد.

لنگ، جان (1383)، آفرینش نظریه معماری: نقش علوم رفتاری در طراحی محیطی، ترجمه علیرضا عینی فر، نشر دانشگاه تهران، تهران.

مونئو، رافائل (1390)، اشتیاق تئوریک و استراتژی های طراحی در آثار هشت معمار معاصر، ترجمه ایمان رئیسی و حسام عشقی صنعتی، نشر کسری، مشهد.

ونتوری، رابرت (1357)، پیچیدگی و تضاد در معماری؛ ترجمه محمود بشارتی و واهان پزشکیان؛ تهران. یا: ونتوری، رابرت (1381)، «پیچیدگی و تضاد در معماری»، از مدرنیسم تا پست مدرنیسم، ویراسته ی لارنس کهون ترجمه عبدالکریم رشیدیان، نشر نی، تهران.

+ مطالب ارائه شده در کلاس

/ 3 نظر / 114 بازدید
ali jafari

با تشکر از مطالب خوبتون.ممکنه کمی در مورد خود نقدی در معماری و راهکارهای بالا بردن کیفیت کارهای معماری به این روش مطلب بنویسید.یا کتابی معرفی کنید.

رضا بالایی

با سلام با توجه به اینکه در خلاصه مطالب معماری معاصر قید شده که جهت درک بهتر مطالب از لوح فشرده پیوستی استفاده گردد می خواستم نحوه دسترسی به فایل تصاویر را اعلام فرماییدو با تشکر

رضا راستگو

جناب آقای به اصطلاح دکتر داریوش ستارزاده!! با باندبازی و رشوه مطابق بقیه کارهایشان کار خود را جلو برده است. به عنوان مثال به روابط پشت پرده سازمان مسکن و شهرسازی استان آذربایجانشرقی در زمان ریاست خ م و زند و بندهای افراطی و ارائه نقشه های کپی زنجان به عوض تیپ الگوی مسکن مهر استان آذربایجانشرقی!! بدون تغییر و دریافت 50 میلیون تومان می توان اشاره کرد و نیز مشاوره آٔای شهردار سابق تبریز احتشام حاجی پور بی سواد و درس دادن به امثال بی سوادی چون احتشام حاجی پور و در عوض گرفتن پروژه های میلیونی در آن زمان می توان اشاره کرد